Solrimos Paslaugos
Terapinis dantų gydymas
Dantų šaknų kanalų gydymas
Dantų protezavimas
Chirurgija (dantų šalinimas)
Burnos higiena

Dantų ir burnos ligų profilaktika

Mūsų klinikoje ypatingas dėmesys skiriamas profilaktinėms priemonėms, užkertančioms kelią dantų ir burnos ligų vystymuisi. Todėl kiekvienam pacientui rekomenduojame profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą du kartus per metus, kad šis galėtų įvertinti jūsų dantų ir burnos ertmės būklę, bei, esant reikalui, laiku galėtų paskirti tinkamas profilaktines priemones ar ankstyvąjį gydymą.

Ėduonies gydymas

Ėduonis – tai viena labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Laiku pastebėjus ėduonį, jis išvalomas iki sveikų danties kietųjų audinių ir užplombuojamas.

Senų, nekokybiškų plombų keitimas

Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir vyksta kietūjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis, plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Estetinis priekinių bei krūminių dantų plombavimas

Tai dantų restauracijos metodas, leidžiantis maksimaliai išsaugant danties audinius, atkurti anatominę danties formą, išgauti natūralaus, sveiko danties spalvą, skaidrumą, blizgesį. Estetinis plombavimas rekomenduojamas ėduonies pažeistiems, pakeitusiems spalvą, nudilusiems dantims. Šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis dėl jų estetiškumo ir tvirtumo galima atstatyti nuskilusius dantis.

Dantų jautrumo gydymas

Dažnas pacientas skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant per burną oro. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą – tai gali būti paprasčiausi skalavimai fluoro turinčiais skalavimo skysčiais, fluoro lako ar žele aplikacijos, apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas ir kt.

Turite klausimų?

Danties šaknies kanalų gydymas (endodontinis gydymas) atliekamas, kai yra pažeista pulpa – nervų, kraujagyslių ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje. Esant ėduoniui ar po dantų traumų, bakterijoms pasiekus pulpą prasideda uždegimas. Šis uždegimas dar vadinamas pulpitu. Taip pat kanalų gydymas atliekamas jau esant negyvai pulpai ir aplink šaknį susidarius pūliniui. Dantų kanalų pergydymas atliekamas, kai prieš tai kanalai buvo sugydyti nekokybiškai.

Endodontinio gydymo/pergydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo ligos diagnozės bei klinikinio atvejo sudėtingumo. Po endodontinio gydymo labai svarbu tinkamai atkurti danties vainiką, kad būtų apsaugota danties šaknies kanalų sistema nuo pakartotinės infekcijos bei sumažėtų šaknies lūžio tikimybė.

Turite klausimų?

Protezai skirstomi į išimamus ir fiksuotus. Pastarieji – kur kas pranašesni. Todėl esant galimybei visuomet rekomenduojame rinktis fiksuotus protezus.

Išimami protezai:

  • Standartinės plokštelės
  • Termoplastinės plokštelės

Fiksuoti protezai ant dantų:

  • Lieti plieno vainikėliai
  • Cirkonio keramikos vainikėliai
  • Metalo keramikos vainikėliai
  • Dantų protezų tiltai
  • Laminatės

Turite klausimų?

Tam tikrais atvejais danties šalinimo procedūra yra neišvengiama, siekiant užkirsti kelią galimoms komplikacijoms arba jas panaikinti.

Laiku nepašalinus neatstatomai karieso (ėduonies) pažeisto danties, kariesas gali:

  • paveikti greta esantį dantį (-is);
  • iššaukti minkštųjų audinių, periodonto raiščio ir (ar) kaulo uždegimą;
  • paskatinti žandikaulio kaulo tirpimo procesą;
  • įtakoti prasto burnos kvapo atsiradimą.

Tam tikrais atvejais, siekiant, kad pacientas nejustu skausmo bei diskomforto, gali būti šalinami ir sveiki protiniai bei retinuoti dantys.

Procedūrą atliekama taikant vietinę nejautrą, paprastai ji trunka iki 30 minučių.

Turite klausimų?

Dantų apnašos yra viena dažniausių dantenų uždegimo, laiku nepastebėto ėduonies, periodontito, ankstyvo dantų netekimo priežasčių, todėl labai svarbu, kad jos būtų laiku pašalintos.

Pagrindinė dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastis yra netinkama asmeninė burnos higiena. Ligų atsirandančių dėl netinkamos asmeninės burnos higienos galima išvengti reguliariai lankantis pas gydytoją – odontologą profilaktiniam patikrinimui ir pas burnos higienistą, kuris ne tik atlieka profesionaliąją burnos higieną, bet ir parenka tinkamas priemones dantų priežiūrai namuose.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Pacientai turintys implantus, fiksuotus neišimamus dantų protezus privalo profesionaliajai burnos higienai atvykti ne mažiau, kaip kas 6 mėn. Dantų breketus nešiojantys pacientai profesionaliąją burnos higieną turi atlikti kas 4 mėn., arba taip, kaip rekomenduoja burnos higienistas.

Mūsų klinikoje naudojamas “Air-Flow” metodas profesonaliai burnos higienai atlikti. Stipri oro, vandens ir medicininio kalcio karbonato miltelių srovė greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias dantų apnašas. Valant šiuo metodu nepažeidžiami kietieji danties audiniai bei dantenos, nes danties paviršius veikiamas per atstumą. Mineralizuotas apnašas valome naudojant ultragarsinį skalerį bei rankinius instrumentus. Visi dantų ir plombų paviršiai nupoliruojami “KaVo’s Prophy” perlais. Perlai puikiai nuvalo pigmentinį ir bakterinį apnašą nuo dantų.

Turite klausimų?